tag from tamary/fenris for adís, | nahaha...

18. března 2016 v 22:26 | adís. |  book catches.
Teoreticky by to nemělo v Knižních úlovcích co dělat, ale.. další rubriky se mi přidávat nechcou. A kam jinam to dát? Do oznamů? Ne. Mé kecy? Ne. Do žádné ?
Shay, zase odbíhám od tématu tohoto článku...

- Tagnula mě Fenris, díky které jí tagnula PandaGirl, a pak zase Tamara a tak to pokračuje dál a dál. Díky za nominaci. Nikoho nebudu moninovat, nechť si kterýkoliv čtenář vyplní tento tag. :) ~

- Taky Vám chci mockrát poděkovat za účast v anketě o další design! Moc mě to potěšilo, že se zapojilo tolik lidí. Děkuji Vám moc. A nejspíš vyhrává Dívka se světly.



1. Nejoblíbenější místo na čtení.
- chrrm.. doma čtení přímo nenávidím, protože tam mě každý někdo potřebuje. A neustále hledat, kde jsem skončila, mě taky nudí k blízké smrti.
Ale je to asi cestou vlakem do školy nebo jízda busem ze školy. Když si dám sluchátka a nezapomenu vystoupit, tak jsem v hotovém ráji. Všichni to známe.

Postava, která tě inspirovala.
- wow. Postava, která mě inspirovala? Byla to asi Mercedes ze série Mercedes Thompson, kterou jsem ani nedočetla celou, ale...
Ta její povaha byla strašně dokonalá, i když si uvědomovala, proti komu stála. Ať už se jednalo o Adama (který byl alfa), nebo Stefanova Paní (upírka), a jiné postavy. Porušovala zákony, stanovené smečkou. Prostě chladná, vtipná a pro mě velice dobrá postava, která se nebojí ostrého jazyka. *nom..*









3. Vezmi si tři postavy a zahraj si Marry/Fuck/Kill.
- MARRY - to se mi začíná líbit...
Takže vzala bych si asi... Samuela Cornicka (i když mužských postav je mnoho, které bych láskou snědla, ale to na jindy.), protože je dokonalý. (Zase. Dokonalý. Vrr.)
Kdo by nechtěl vlčího doktora, s trochu panovačnosti a syna alfy všech alfů?! haah, tak krásná představa..
(Objevil se i v sérii Mercy Thompson, ale objevují se i v novele Alfa & Omega.)

- FUCK - koho bych...?
*ticho*
.... nikdo mě nenapadá. Záporáků a i těch dobrých bylo neskonale hodně. ježíši, to zní divně.

- KILL - asi Mavena z Rudé královny. Říkat jeho povahu nebudu, protože nechci spoilerovat, ale... I tu Elaru bych nejradši upálila. Od začátku se mi zdála strašně nesympatická...

"Kdyby byla tato kniha zfilmovaná, koupím vám lístky, vezmu si kuchyňský nůž od mý mámy a trefím jej do toho promítače. Nebo hodila popcorn přede mě, někomu na hlavu. Co říkáš?" - le my crazy friend, le Paja. Nikomu nedávejte knihu s dobrýma zaporákama kámošům. Nikdy. (13.3.2016)

4. Kniha, která tě mile překvapila?
- *toulá do paměti*
"emm.."
- Kniha, která mě překvapila, byla Nesmrtelní od Alyson Noel. Vzhled obálky byl zvláštní. Ale odpovídající svému příběhu. Četla jsem oba dva díly a opravdu jsem nečekala, že něco, jako Země Léta může existovat (jakože 'existovat'). Půvab príběhu byl moc pěkný. Čekala jsem, co to bude zase za hloupost, ale i přes to přemýšlení jsem si jej půjčila. Nakonec jsem zjistila, že má další díly, ale do nich se už nepustím. Nedokážu si představit, co se tam bude udávat dál. Docela mě nadchlo, že tam byla spousta věcí, která se rovnala se mnou (kromě toho sexy Damena, kterého pořád nemůžu najít...). Ne že bych měla nějaké schopnosti, ale pocitově..
(jsou i jiné obálky této série, ale já jsem se musela setkat s touto...)





5. Kniha, která tě naopak velmi zklamala?
- Prokletý maturiťák, dámy a pánové.
Podle názvu by si každý řekl ve fantazii; čarovný ples, černé šaty, kouzla, atd, atd. Jenže, panebože, vůbec! Každý by byl úplně mimo mísu!
Vážně. Hlavu ani patu. Jednoduše jsem se ztrácela v ději, protože v každé kapitole šlo o nějaké jiné postavy, které, jak jsem pochopila, něco hledají. Nebo spíš se do něčeho zamotaj a musí to dořešit.
Po třech kapitolách jsem to vzdala číst, protože jsem z toho byla zmatená. Navíc topsalo několik autorů; což jsem nechápala vůbec. Možná se jednalo o strašidelné historky v knize jedné.
Je to peklo na Zemi.
- Navíc mi spolužačka (M) chtěla udělat radost ítím, že mi koupí na narozeniny knihu. Ale koupila právě tuto, aniž by věděla, že na ní mám negtivnní názor. Lidi, tolik omluv jste v životě neslyšeli.


6. Kterou knihu bys donutila číst každého?
- Lovkyně Snů = je to něco, s čím se normální lidé nesetkávaji. Text je psán jako deník, ovšem taky hodně dobře propracován a děj promyšlen. Sice byl Camel až moc vysnenej klučina, jako VIP, ale i tak skvělá série. Spolužačka mi jasně řekla, že to číst nebude, protože ten styl psaní je pro ní příšerný a že to není nic pro ni. Takže jde ji to nevnucovala, ale nezáleží na tom, jakým stylem je napsána, ale jak je napsána, no ne?









7. Máš nějaký oblíbený citát z knížky?
- "Rudí, jako úsvit. Povstaneme." - přímo vystihující pro onen knihu.
Ano, budu opakovat trochu po Fenris, ale budu kopirajt pro jiný výběr citátu. kniha byla velmi dobře obohacena moudry a citáty, které v jiných knihách zatím nebyly (teda.. alespoň jsem se s tím nesetkala. přece jsem jen nepřečetla všechny knihy na světě)












-----------------------------------------------------------------------------
- toť vše, přátelé.
Mějte se.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gabriella | Web | 19. března 2016 v 19:56 | Reagovat

Mě ukamenuješ :D ale z těch knih jsem četla pouze lovkyni snů a k tomu jsem ji ani nedočetla .-. každopádně pěkný tag :)

2 Fenris | Web | 20. března 2016 v 1:32 | Reagovat

S tou Briggsovou bys to měla napravit :D

3 Wek | Web | 22. března 2016 v 20:46 | Reagovat

nečetla jsem ani jednu z těchhle knih xD

4 Shetlandy | Web | 26. března 2016 v 11:09 | Reagovat

S žádnou z těchto knih jsem se nesetkala... ale na Rudou královnu mám zálusk. :D

5 sτεncεε ♥ | 28. března 2016 v 10:44 | Reagovat

Pěkný tag. Trochu mě polila hanba, že žádnou z těch knih neznám. :D

6 Elyrose / Saomy | 9. dubna 2016 v 3:24 | Reagovat

Zaujímavý tag, ja som Nesmrtelní tiež čítala mám doma prvú knihu nebolo to zlé ale až tak veľmi dobré aby som si kúpila aj ďalšie časti to nebolo. Ostatné knihy nepoznám ale tá prvá Mesačná pieseň vyzerá zaujímavo :). Vieš čo je klišé? Že milujem vlkolakov ale ešte som okrem knihy Triaška žiadnu inú o vlkolakoch nečítala. Snáď sa k tomu niekedy dostanem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama